הקמת רשתות מחשבים

המאמר נכתב ע"י חברת אדאקטיב לשם קידום האתר

 

אין זה סוד כי האינטרנט מהווה אחת המהפכות החשובות בהיסטוריה אנושית, עם שינוי משמעותי בחיים של כמעט כל אחד מאיתנו. מעבר לחיבור הבסיסי לאינטרנט, צורך מרכזי של כל אדם במאה ה-21, ישנם בתים, עסקים או מוסדות המעוניינים לקחת את התחום מספר  צעדים קדימה, ולהקים רשת מחשבים משלהם. המאמר הבא כולל את כל המידע שחשוב לדעת על רשתות תקשורת מחשבים והקמתן.

 

מהי רשת תקשורת מחשבים?

המונח רשת תקשורת מתאר מצב בו מספר מחשבים – שניים לפחות – מחוברים ביניהם, מה שמאפשר העברת מידע, שיתוף מסמכים וקבצים וכיוצא בזה. האמצעי הבסיסי שמאפשר את זה, במערכות הפשוטות יותר, הוא רשת אינטרנט וראוטר, אשר ניתן למצוא כיום במרבית הבתים בישראל כיום. רשת זו כוללת בתוכה את כל המחשבים בבית, הנייחים והניידים כאחד, כמו גם טלפונים סלולריים חכמים.

 

יחד עם זאת, יש בנמצא רשתות תקשורת מחשבים מאסיביות עוד יותר, הכוללות בתוכן מגוון רחב פי כמה של מחשבים. רשת מחשבים אזורית WAN מחברת בין רשתות מקומיות, ביניהן לרוב מרחק רב יחסית, בעוד רשת מקומית (LAN) מאפשרת לחבר מחשבים הנמצאים באזור גאוגרפי מוגדר, דוגמת בניין שלם או בניינים סמוכים. יש בנמצא סוגים אחרים של רשתות, דוגמת רשת שרת – לקוח (Client-Server), רשת קצה לקצה (Peer to Peer) ועוד, אשר היריעה קצרה כאן מלפרט על המאפיינים והיתרונות של כל אחת מהן.

על כל פנים, בעידן בו אנו חיים, בו סיכוני פריצה ומעשי זדון בכל רשת באשר היא, ברור מדוע רשת התקשורת חייבת להיות המאובטחת ביותר האפשרית. אבטחת מידע היא חלק בלתי נפרד מתכנון ותפעול הרשת, ובכוחה להבחין בין טיב הרשתות הכולל.

 

המפתח: חברה מקצועית הפועלת בתחום

המציאות מראה כי אין רשת מחשבים אחת אשר דומה לחברתה, כאשר בכל מקרה ומקרה הדרישות מהרשת, כמו גם המאפיינים הספציפיים שלה, נבדלים בשורה ארוכה של פרמטרים. זו הסיבה בגינן לצורך הקמת רשתות מחשבים נדרש לפנות לחברות מקצועיות הפועלות בשדה המשחק, חברות אשר מבצעות את ההליך מבחינה טכנית רק לאחר אפיון צרכי הלקוח ותכנון כל היבטי ומאפייני הרשת הלכה למעשה.

 

כאן בדיוק נכנסת לתמונה חברת קומסטיק, הנחשבת לאחת המובילות בישראל בתחום החיוני של פתרונות מיחשוב. החברה, הפועלת מזה למעלה מ-22 שנה, היא חברת בוטיק המספקת ללקוחותיה פתרונות מגוונים ואיכותיים בהתאמה אישית מלאה. היא מציעה סל שירותים רחב במיוחד, לרבות פתרונות מיחשוב ענן, מיקור מרחוק, שירותי תמיכה מרחוק, אבטחת מידע ועוד, אותם בהחלט ניתן לשלב עם התקנת רשת התקשורת.