שרתים וירטואליים

המאמר נכתב ע"י חברת אדאקטיב לשם קידום האתר

 

תחום המחשבים בכלל, והאינטרנט בפרט, עובר שינויים משמעותיים חדשות לבקרים. אחת המגמות המשמעותיות, בהקשר הזה, היא וירטואליזציה של שרתים, מה שבא לידי ביטוי בפיתוח מרכזי של העת הנוכחית – שרתים וירטואלים. המאמר הבא סוקר את המאפיינים העיקריים של שרתים מהסוג הזה, מסביר את יתרונותיהם ומספק לכם המלצה לחברה מובילה בתחום.

 

מהם שרתים וירטואליים?

שרת וירטואלי נכנס לשדה המשחק מתוך מטרה ברורה: לאפשר שירותי אחסון ותחזוקה ייעודיים על גבי שרת אישי של המשתמש, או מספר משתמשים. שרת מהסוג הזה מבוסס על תוכנה מרכזית, המותקנת על גבי שרת "רגיל" ומביאה לחלוקה של משאביו למספר חלקים, או לחילופין משתמשים. במילים אחרות: משאביו השונים של השרת הפיזי, לרבות שטח הדיסק, המעבד או כרטיס הרשת, מחולקים להם בין השרתים הוירטואליים, על פי ההגדרות שהגדיר מנהל המערכת.

השרת הוירטואלי אינו שונה ברמת התפקוד שלו מהשרתים הייעודיים, המסורתיים יתר, אם כי אופן הפעולה הייחודי משנה את חוקי המשחק. כל אחד מבין אותם שרתים וירטואלים נחשב לעצמאי ובלתי תלוי, כך שקריסה או תקלה בשרת אחד לא תפיע על התפקוד של השרתים האחרים. על אותו עיקרון, הגישה של כל שרת היא אך ורק לחומרה ולמידע שהוגדר עבורו, מה שמוציא מכלל אפשרות גרימת נזק מסוג מסוים.

 

מגוון רחב של אפשרויות

שרת וירטואלי פרטי מגלם בתוכו מגוון רחב של מעלות נוספות, המסבירות את הפופולאריות שלו באופן ראוי. השרתים ניתנים הן על גבי פלטפורמות Windows והן על פלטפורמות Linux, וניתן לשלב בשרת יישומים חיוניים אחרים. פתרון השרת הוירטואלי, בהמשך לכך, נחשב למאובטח במלוא מובן המילה, מה שתורם בוודאי לשקט הנפשי של אלה שמתבססים עליו. בעידן ובו סיכונים רבים לכל מידע, בייחוד כזה הנמצא ברחבי הרשת, סוגיה זו הופכת למשמעותית במיוחד.

 

אז איך מתחילים?

כפי שניתן להסיק מכל הכתוב עד כה, הקמה של שרת וירטואלי פרטי, על כל שכן הגדרתו, ניהולו ותפעולו אינם המשימה הפשוטה ביותר שניתן להעלות על הדעת. בתנאים האלה, ברור שלא ניתן אפילו לחשוב על כניסה לשדה המשחק ללא סיוע של חברה מקצועית, החולשת על כל היבטי תחום המיחשוב.

חברת קומסטיק, לה ניסיון של יותר מ-22 שנה, עונה על ההגדרה הזו בדיוק. המדובר הוא בחברת בוטיק המספקת ללקוחותיה פתרונות מגוונים, רבים מהם מבוססי מיחשוב ענן, ובכלל זה הקמת שרתים וירטואלים פרטים. צוות החברה כולל בתוכו אנשי מחשבים מיומנים, מנוסים ואדיבים, המספקים פתרונות בהתאמה מלאה לצרכי הלקוחות ומלווים אותם לכל אורך הדרך.