מיחשוב ענן

המאמר נכתב ע"י חברת אדאקטיב לשם קידום האתר

 

תחום המחשבים הוא תחום דינמי, שהולך ומתפתח משנה לשנה בצעדי ענק. אחת המגמות העיקריות בשנים האחרונות, וכזו שנותנת את אותותיו כמעט על כל משתמש מחשבים, היא השימוש ההולך וגובר בפתרונות מיחשוב ענן, המגלמים בתוכה שורה ארוכה של מעלות. הנה כל מה שחשוב לדעת על הנושא, כולל המלצה

לחברה הלוקחת את התחום מספר צעדים קדימה.

 

על מיחשוב ענן

ברמת ההגדרה, מיחשוב ענן הוא מונח המתייחס לשירותי מיחשוב אשר ניתנים למשתמש מסוים באמצעות מחשב מרוחק, אשר החיבור שלו נעשה על ידי רשת האינטרנט, או לחילופין תוך שימוש בקו תקשורת ייעודי. במילים אחרות: המתבססים על שירות ענן מקושרים לשרת ספציפי (ה"ענן"), בו הם יכולים לאחסן מידע, לשתף מידע עם אחרים או לחילופין לנהל משאבים שונים.

 

היתרונות המרכזיים של מיחשוב ענן

ענן מיחשוב מגלם בתוכו שורה של מעלות חשובות. זה מתחיל עם חיסכון ניכר עבור המשתמשים, אשר לו מספר היבטים משלימים: מיחשוב הענן מונע את הצורך לרכוש ולתחזק ציוד חומרה, תוכנות או אפילו כוח אדם, מה שעשוי להגיע לסכומי כסף משמעותיים הנחסכים על ידי כל אדם, ארגון או עסק. בהמשך לכך, ניתן להתבסס על מערכת אחת בה ישתמשו מגוון רחב של אנשים, מבלי שיש צורך לרכוש שורה ארוכה של מחשבים עוצמתיים.

מיחשוב ענן מאפשר, בהמשך לכך, גישה למערכות השונות אשר נכללות ב"ענן" ללא תלות בחיבור פיזי (למעט זה של האינטרנט). עקב כך, משתמשים יכולים לגשת לאותם מערכות או משאבים ללא קשר למיקום הפיזי שלהם, כמו גם לסוג יחידת הקצה: הנהלת החשבונות של חברה, למשל, יכולה להתבצע סביב השעון, על ידי אנשים שונים וממקומות שונים. לענן יכולת גידול מרשימה במיוחד, עם נפח עצום שמתאים לצרכים של כל לקוח. חברות שונות הפועלות בשדה משחק מציעות שירותים משלימים, דוגמת גיבוי או תחזוקה, מה שתורם לשקט הנפשי של לקוחותיהן עוד יותר.

 

פתרונות הענן של קומסיטק

קומסיטק היא חברה המעניקה שירותים שונים בתחום המיחשוב, ביניהם מיחשוב הענן תופס מקום של כבוד. החברה מציעה את שירותיה מזה למעלה משני עשורים, כאשר השירות שלה כולל אספקת פתרונות ענן מקצועיים, בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות. סביבת הענן שתמצאו בחברה מושקעת בכל קנה מידה: היא נבנתה על ידי אנשי החברה, כולם מנוסים בתחומם עד רמת היסוד, וממוקמת כחלק מחוות השרתים של חברת נטוויז'ן. סביבה זו כוללת בתוכה שורה ארוכה של שירותי ענן, כאשר התפעול שלה פשוט ונעשה בצורה המהירה ביותר האפשרית.