מיקור חוץ

המאמר נכתב ע"י חברת אדאקטיב לשם קידום האתר

 

מיקור חוץ, ברמת ההגדרה, הוא אחד המאפיינים העיקריים של שיטת הניהול של העת הנוכחי. הבסיס העיקרי כאן ברור בכל קנה מידה: להוציא מהארגון את הפעולות שלא מהוות החלק המרכזי בפעילות שלו ולהעבירן לגורם חיצוני ("קבלן") המבצע אותן. שיטה זו מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות מרכזיים, ניהולים וכלכליים גם יחד. אבל האם מיקור חוץ יכול לסייע גם בהתייחס לפתרונות המיחשוב של העסק? כפי שתראו מיד, התשובה לכך נוטה להיות חיובית בהחלט. ואיך קשורה לכך חברת קומסיטק?

 

ההיבטים המגוונים של המיקור

מיקור חוץ, כשזה נוגע למחשבים, עשוי ללבוש מספר צורות עיקריות, מה שמסביר מדוע הוא נפוץ בקרב עסקים, מוסדות וארגונים בכל תחום. זה מתחיל עם התייחסות לרשתות תקשורת המחשבים של אותו ארגון, כאשר רבים בוחרים להפקיד זאת בידיה של חברה חיצונית בתחום. חברה שכזו תתכננן, יחד עם אנשי הארגון, את המאפיינים שרשת המחשבים נדרשת לקיים ותטפל בכל ההיבטים הטכניים של התהליך. הדבר, כמובן, מונע מאמצים רבים מאנשי העסק ומאפשר להם להתמקד במה שהם יודעים לעשות הכי טוב – תחום הפעילות שלהם. הדבר עשוי בהחלט לכלול בתוכו תמורות כלכליות עבור העסק, כמו גם חיסכון ניכר בעלויות התפעול או ההעסקה של כוח אדם מיומן.

 

אפשר בהחלט לקחת את הנושא של מיקור חוץ ולהשליך אותו גם על התחום הדינמי של מיחשוב ענן, הנחשב כיום למרכזי לכל דבר ועניין. כאן, ההתבססות של הארגון היא על שרתים מרוחקים, המנוהלים ומתופעלים על ידי החברה ה"קבלנית", ואשר החיבור אליהם נעשה בעיקר באמצעות רשת האינטרנט. כאן, הרי שמספר מחשבים השייכים לארגון יכולים לבצע פעולות שונות הנוגעות למערכות המחשוב, בלי קשר למיקומם, ומבלי שיש צורך בתוכנות או ביישומים המותקנים במחשבים עצמם.

 

הפתרונות של קומסיטק

קומסיטק נחשבת לאחת החברות המובילות בישראל בתחום החיוני של פתרונות מיחשוב. החברה, הפועלת כבר למעלה משני עשורים, היא חברה בוטיק המספקת שורה ארוכה של מוצרים ושירותים, כולם ניתנים בהתאמה מלאה לצרכי הלקוחות שלה – ותוך ליווי שלהם לכל אורך הדרך. ההתמחויות המרכזיות של החברה הן שירותי ענן ושירותי IT,  תחומים בהם היא מציעה שירותים במסגרת של מיקור חוץ.