שרת ענן

המאמר נכתב ע"י חברת אדאקטיב לשם קידום האתר

 

בשנים האחרונות, נהיה המושג "מיחשוב ענן" מרכזי בכל קנה מידה בתחום המיחשוב, כאשר כיום השימוש בו מאפיין כמעט כל משתמש מחשב: החל ממשתמש פרטי, דרך עסקים בסדרי גודל שונים ועד למוסדות ולארגונים בקנה מידה בינלאומי. המאמר הבא מציג את כל המאפיינים של שרתי ענן ומעניק מידע חשוב בדרך לקבלת השירות על הצד הטוב ביותר.

 

על שרתי הענן ויתרונותיהם

את התכלית העיקרית של שרת ענן ניתן לסכם במילים "להיות בלי, להרגיש עם". המדובר הוא על שרת חיצוני, אשר אליו מחובר מחשב או רשת מחשבים של עסק או ארגון, כאשר לרוב צורת החיבור היא תקשורת בין מחשבים , כלומר, חיבור אינטרנט. השרת נועד להציע מגוון רחב של שירותים, יחד עם שטח אחסון נרחב בהחלט – וזאת מבלי שצריך להתקין תוכנות או יישומים על גבי המחשבים השונים שמחוברים לאותו שרת. המשמעות הישירה של כך היא שהארגון יכול להוסיף נדבכים ממוחשבים מגוונים להיקף הפעילות שלו ללא שינוי ניכר בתשתיות העסק, מה שכמובן הופך את הניהול לפשוט יותר, ולא פעם גם לזול יותר. החברות המספקות את שירותי המיחשוב בענן נוטות להציע ללקוחות חבילת שירותים המותאמת להם אישית, תוך הגדרה מלאה של אופן הפעילות, חלוקת המשאבים, הרשאות השימוש לכל אחד מהגורמים או המשתמשים וכיוצא בזה.

 

שרתי ענן, על מנת שיבצעו את עבודתם נאמנה, נדרשים לעמוד במספר תנאים עיקריים. ראשית, השרת צריך להיות אמין והחיבור אליו מהיר, מה שיאפשר לעסק לבצע פעולות שונות בפרק הזמן המינימלי. זאת ועוד, בעידן בו הולכים וגוברים האיומים האינטרנטיים, לרבות פריצות או השגת מידע, ברור כי השרת צריך להיות מאופיין ברמות הבטיחות ואבטחת המידע הגבוהות ביותר. חברות מקצועיות הפועלות בתחום יכולות להציע את כל השירותים בדרך לכך, כאשר אנשי החברה עוסקים בתחזוקה ובתפעול השרתים, כמו גם עומדים לרשות הלקוחות שלהם, בכל רגע נתון: לעיתים גם 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

 

חברת קומסיטק: מהמרכזיות בשדה המשחק בישראל

מחפשים שירותי או שרתי ענן? זהו אחד מתחומי העיסוק המרכזיים של חברת קומסיטק – הפועלת בתחום החיוני של שירותי מיחשוב מזה למעלה מ-22 שנה. החברה מספקת ללקוחותיה הפרטיים, העסקים והארגוניים חבילה ארוכה של שירותים, המותאמים להם באופן אישי. כוח האדם של החברה, הכולל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום, מלווה את לקוחותיה לכל אורך הדרך. התשתיות בהן נעזרת החברה מתקדמות אף הן, כאשר בפועל המדובר הוא על סביבת ענן שנבנתה על ידי אנשי החברה וממוקמת בחוות השרתים של נטוויז'ן.